Na enige weken van gedwongen rust moest zondag aangetreden worden tegen Lotus uit Hoofddorp. De uitwedstrijd, die pas kon worden gespeeld na barre winterse omstandigheden te hebben overwonnen, werd na een spannende strijd met een 22-22 stand afgesloten. Een gelijkspel dat door VTC Monnickendam uit het vuur werd gesleept omdat met een paar minuten spelen een achterstand van 3 doelpunten werd goed gemaakt. Een moeilijke tegenstander was vooraf de verwachting.

In sporthal de Weeren was het VTC Monnickendam dat aangaf deze wedstrijd heel graag wilde winnen. Het initiatief werd genomen en voordat Lotus in de gaten had dat de wedstrijd was begonnen stond VTC Monnickendam al met 6-2 voor. VTC Monnickendam was in de 1ste helft duidelijk de betere ploeg en wist de voorsprong uit te bouwen tot maar liefst 17-7 bij de rust. Eigenlijk was toen al de basis gelegd voor de eindoverwinning die in de 2e helft niet meer in gevaar kwam ondanks een nog alles of niets probeersel van de coach van Lotus die zijn mannen opdroeg man op man te spelen. Nadat VTC Monnickendam enigszins van de schrik bekomen was en zich daarop had ingesteld werd toch nog zo’n 9 keer het Lotus doel getroffen. Lotus kwam in totaal niet verder dan 16 doelpunten waardoor een fraaie 26-16 eindstand op het scorebord stond. Een verdiende overwinning die de strijd om 2e plaats in deze klasse ongekend spannend maakt. Maar liefst 4 ploegen strijden nog om die plaats die wellicht aan het einde van het seizoen nog kans geeft op promotie. Al met al een mooie uitdaging voor de komende 2 wedstrijden.

 

Met vriendelijke groeten,

Piet Loos