VTC Monnickendam dat dit seizoen in een iets gewijzigde samenstelling van start gaat heeft haar 1ste wedstrijd van dit seizoen goed afgesloten. Met wat oudgedienden en enige jeugdspelers moest VTC Monnickendam het opnemen tegen het voor de ploeg nog onbekende Commandeur/VVW uit Wervershoof. In de 1ste fase van de wedstrijd werd door beide teams weinig gescoord en had Commandeur/VVW een klein overwicht in aanvallend opzicht. Hierdoor stond het na ca. 10 minuten spelen slechts 2-3 in het voordeel van Commandeur/VVW. Nadat de verdediging van VTC Monnickendam zich goed instelde op de aanvallende patronen van Commandeur/VVW werd langzaam de controle over de wedstrijd genomen, werd verdedigend weinig weggegeven en kon VTC Monnickendam, met Frank Heslinga en Johan Verkooijen als rotsen in de branding in verdedigend opzicht, een kleine voorsprong nemen van 6-5. Met een relatief lage 8-5 stand werd de rust bereikt waarbij een schitterend doelpunt van B-junior(!) Johnaton Krind niet onvermeld mag blijven. Na de rust VTC Monnickendam dat de wedstrijd volledig onder controle kreeg en de voorsprong langzaam maar gestaag uitbouwde via 12-7 naar een tussenstand van 16-7.  Zo’n 5 minuten voor het einde van de wedstrijd kwam de klad er bij de afronding in van 4, 5 aanvallen van VTC Monnickendam. Omdat Commandeur/VVW in de tegenaanvallen wel scoorde konden zij daardoor iets van de opgelopen achterstand goedmaken waardoor de eindstand uiteindelijk op 17-12 werd bepaald. Al met al een verdiende overwinning van de combiploeg uit Amsterdam en Monnickendam en een goed begin van deze nieuwe competitie.

 

P.C. Loos